Σήμερα είχαμε μια πολύ ιδιαίτερη και χαρούμενη επίσκεψη στο σχολείο μας! Μας επισκέφθηκαν η Μίλη και η Μελίνα, δύο σκυλίτσες χαριτωμένες και με πολύ καλό χαρακτήρα. Τις συνόδευαν οι κυρίες του φιλοζωικού σωματείου “Τα παιδιά του Δία” κ. Μαρία, κ. Κατερίνα και κ. Φιλιώ. Από μέρους του σχολείου παραδόθηκαν οι τροφές και όλα τα υλικά που μαζεύτηκαν για τα ζωάκια και είμαστε σίγουροι πως θα πιάσουν τόπο! Είχαμε άλλωστε τις καλύτερες συστατικές από γνωστό και ποιοτικό κατάστημα μικρών ζώων με το οποίο συνεργαζόμαστε και από το οποίο είχαμε παραλάβει τα ψαράκια που έχουν οι τάξεις μας (Α. Β. Γ. και Δ) Οι κυρίες επισκέφθηκαν τη Β΄, Γ’ και Ε2 και οι μαθητές /τριες ξετρελάθηκαν! Φυσικά υπάρχει το ανάλογο υλικό που αποθανάτησε το γεγονός!