Την Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου επισκέφθηκαν το σχολείο μας οι Επαγγελματίες Υγείας του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης-Ψυχιατρικού Τομέα (Οδοντίατροι και Επισκέπτριες Υγείας), σε συνεργασία με το Κ.Υ . Κατερίνης, για να υλοποιήσουν το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο : «Δόντια Γερά – Στοματική Υγεία για Παιδιά» στους μαθητές και μαθήτριες της Α’ και Β’ τάξης. Πρώτα ενημέρωσαν τους μικρούς μαθητές/τριες για τη στοματική υγιεινή και έπειτα διεξήγαγαν στοματικό έλεγχο του οποίου τα αποτελέσματα κοινοποίησαν εγγράφως στους γονείς. Εμείς ως σχολείο ευχαριστούμε ιδιαίτερα τις κυρίες του Γ. Ν. Κατερίνης για την πρωτοβουλία να έρθουν σε επαφή με το σχολείο μας και να ξεκινήσει μια όμορφη συνεργασία. Τις περιμένουμε και του χρόνου για το καλό πάντα των παιδιών μας!