Χθες, Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024 ζήσαμε όλοι μας κάτι ξεχωριστό! Μία εορταστική σχολική εκδήλωση για την 25η Μαρτίου πέρα από τα συνηθισμένα! Τα είχε όλα: χρώματα, περιεχόμενο, κίνηση, χορούς, συγκίνηση, χαρά, σάτιρα, μουσική, τέχνη, σκηνοθεσία και άψογη απόδοση ρόλων και κειμένων. Χίλια μπράβο και πολλά συγχαρητήρια για τους μαθητές της Στ’ τάξης που κόπιασαν να αποδώσουν όλες αυτές τις όμορφες στιγμές, στους μικρούς μαθητές της Α’ τάξης που απέδωσαν με τόση άνεση και καθαρότητα φωνής τα ποιήματά τους και τους μαθητές της Ε’ τάξης που συνέβαλαν φωνητικά ως μέλη της σχολικής χορωδίας και πλαισίωσαν μουσικά το πρόγραμμα της εκδήλωσης. Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας που ως κύριοι συντελεστές και οργανωτές κατάφεραν να μας εντυπωσιάσουν με το τελικό αποτέλεσμα! Πιο συγκεκριμένα στους/στις εκπαιδευτικούς κ. Παρασκευή Τζιάτζιου, Ανθή Δαμασκηνού, Αναστασία Μακρίδου, Βασίλειο Λάμπρου, Ιουλία Πορφυριάδου, Δημήτριο Αποστολό και Γεωργία Νταρή. Ένα επίσης μεγάλο ευχαριστώ στον δημοσιογράφο και γονέα μαθητή μας, κ. Περικλή Χατζηγιάννη για τη φωτογραφική κάλυψη και προβολή στον τοπικό τύπο της εορταστικής μας εκδήλωσης. Από μέρους της Διευθύντριας της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Παρθενόπης Τριανταφυλλίδου, χαιρέτισαν την εκδήλωση, οι, Μαριάνθη Παπαθανασίου – προϊσταμένη τμήματος εκπαιδευτικών θεμάτων και Μαργαρίτα Αμανατίδου -υπεύθυνη καινοτόμων δράσεων τις οποίες και ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την παρουσία τους. Χαιρετισμό επίσης απέστειλε η αντιπεριφερειάρχης κα. Σοφία Μαυρίδου.